Stawiaj tylko na materiały ścierne dobrej jakości!

Odpowiednie materiały ścierne są kluczem do odpowiednio wykonanej pracy. Znacznie ułatwiają nam wykonywanie czynności związanych ze szlifowaniem. Bo przecież w pracy chodzi o to żeby ją sobie ułatwiać. Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór materiałów ściernych, które są przeznaczone do różnego typu powierzchni. Bez względu na to jakiego akcesorium potrzebujemy musimy zwracać szczególną uwagę na jego jakość.

Jak rozpoznać przeznaczenie materiału ściernego?

Wszystkie materiały ścierne mają swoje oznaczenia, które musimy znać, aby kupić odpowiedni dla nas produkt. Każdy z kupujących zastanawia się na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału ściernego. Większość osób szukając dla siebie produktu zwraca uwagę głównie na cenę. To nie ona jest wyznacznikiem jakości. Nie zawsze wybierając najdroższy produkt będzie on jednocześnie najlepszej jakości. Kluczową kwestią przy zakupie materiału jest rodzaj nasypu ściernego, podłoża, a także wielkości gradacji. Bardzo ważne jest, aby testować nowe produkty, ponieważ rynek materiałów ściernych zmienia się dynamicznie i nie sposób jest wypracować sobie jednego produktu, który będzie nam stale towarzyszył.

materiały ścierne
materiały ścierne

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego produktu?

Gradacja jest bardzo ważnym aspektem na jaki zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę przy szukaniu odpowiedniego dla nas materiału ściernego. Jest to właściwość, którą oznacza się wykorzystując skalę FEPA lub ANSI. Szlifowanie narzędziem o granulacji o konkretnym oznaczeniu możemy uzyskać jednakowy poziom zarysowań materiału.

Rodzaj nasypu – jest również ważnym aspektem przy doborze odpowiedniego materiału ściernego. Jest dla konsumenta informacją odnośnie twardości oraz wytrzymałości materiału. W produkcji materiałów ściernych. Najczęściej do produkcji krążków lub tarcz ściernych wykorzystuje się tlenek aluminium, węglik krzemu oraz podstawowe ich wersje wzbogacone odpowiednimi dodatkami.

Podłoże oraz rodzaj żywicy to również bardzo ważna kwestia w przypadku wyboru odpowiedniego materiału. Producenci materiałów ściernych swoje produkty umieszczają na różnych powierzchniach przez to mogą się one różnić odpornością. Uniwersalnym oraz najczęściej stosowanym nośnikiem dla krążków ściernych jest papier.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele elektronarzędzi przeznaczonych do szlifowania różnego rodzaju powierzchni czy materiałów. Ze swojej strony jako możemy polecić każdemu sprawdzone i używane przez profesjonalistów:

SAITmaster szlifierka pneumatyczna MASR 150×3 PN
bądź:
SAITmaster szlifierka pneumatyczna MASR 150×6 PN