SAIT ABRASIVES

Wiodący producent materiałów ściernych

TORINO – COLLEGNO
SIEDZIBA I ZAKŁAD PRODUKCYJNY TARCZ ŚCIERNYCH

Fabryka w Turynie – Collegno zajmuje obecnie 27 000 metrów kwadratowych, została zbudowana w 1958 roku i kilka razy rozbudowywana aż do 2010 roku, kiedy to wykonano nowy budynek o powierzchni ponad 6000 metrów kwadratowych, aby pomieścić nowe automatyczne urządzenia produkcyjne. Produkowane są tutaj wzmocnione tarcze żywiczne do cięcia i szlifowania, o średnicach od 75 do 600 mm.

CUNEO – PIOZZO
JEDNOSTKA PRODUKCYJNA MATERIAŁÓW ŚCIERNYCH GIĘTKICH

Elastyczne materiały ścierne (papier, płótno, włókno) produkowane są w Cuneo – Piozzo. Zakład został zbudowany w 1975 roku i rozbudowywany w okresie do 2012 roku w celu wprowadzenia nowych ciągłych linii produkcyjnych elastycznych materiałów ściernych. Zakład zajmuje dziś powierzchnię ponad 25 000 metrów kwadratowych pod zadaszeniem.

SETTIMO TORINESE
MAGAZYN I CENTRUM WYSYŁKOWE

Centralny magazyn został zbudowany w 1981 roku, a następnie rozbudowany zgodnie z rozwojem firmy. Dziś jest to wydajne centrum logistyczne o powierzchni 8500 metrów kwadratowych wyposażone w najnowocześniejsze systemy do składowania i wysyłki produktów firmy SAIT na świecie. Natychmiastowa dostępność imponującej liczby artykułów i najnowocześniejsze zarządzanie logistyczne sprawiają, że usługa firmy SAIT jest punktem odniesienia na rynku produktów ściernych.