tarcze do cięcia metalu

Gdy chcemy zacząć swoją przygodę z metalem warto zaopatrzyć się w odpowiednie do tego materiały. Mówiąc o materiałach kluczowym elementem cięcia metalu są – tarcze do cięcia metalu. Profesjonalne akcesoria cechują się trwałością i wytrzymałością, a więc pozwoli nam to na przeprowadzanie skomplikowanych czynności. Współpracująca z odpowiednią pilarką tarcza do cięcia metalu jest w stanie ciąć nawet najbardziej wymagający metal.

Rodzaje tarcz do cięcia metalu

Tarcze do cięcia metalu różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarem średnicy. Producenci oferują bogaty wybór rozwiązań. Każda z tarcz przeznaczona jest do innego rodzaju pracy. Najpopularniejsze z tarcz to te o średnicy:

– 115 mm

– 125-150 mm

– 210 – 230 mm

– 350 – 400 mm.

tarcze do cięcia metalu
tarcze do cięcia metalu

Jakie aspekty są ważne przy wyborze odpowiedniej tarczy do cięcia metalu?

Kluczowym aspektem jest oczywiście średnica tarczy do cięcia metalu. Jednak warto wziąć pod uwagę również inne ważne aspekty, które znacznie ułatwią nam pracę. Bardzo ważne jest to z jakich materiałów są wytwarzane tarcze do cięcia metalu. Najlepszymi tarczami dostępnymi na rynku są tarcze zrobione z materiałów odpornych na działanie korozji. Te z tarcz, które nie są odporne będą nie wytrzymałe.

Dobrym wyborem będą również tarcze wzmocnione specjalnym podkładem z włókna szklanego, które sprawia, że są one znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia. Na tarczach do cięcia metalu może znajdować się węglik krzemu oraz mix korund, które sprawiają, że proces cięcia metalu przebiega znacznie szybciej i zupełnie bezproblemowo. Kolejnym aspektem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest również twardość tarczy – występują tarcze o twardości niskiej, średniej lub wysokiej.

Tarcze do cięcia metalu z serii POWER MAX to doskonały wybór. Są to tarcze z nasypem cyrkonowym, które zapewniają wysoką wydajność oraz maksymalny komfort pracy. Idealnie sprawdzają się w przypadku cięcia metali oraz stali nierdzewnej. Tarcze pokryte są węglikiem krzemu oraz cyrkonem dzięki czemu praca z nimi staje się o wiele łatwiejsza i szybsza.

Sklep