Każdy z nas kto chociaż raz przeżył remont wie jak potrafi być on uciążliwy dla nas. Problemem dla wielu z nas jest szlifowanie gładzi gipsowych, które nie dość, że wykonywane ręcznie jest bardzo pracochłonne to jest to również bardzo „brudna robota”.

Obecnie technologia pozwala sobie nieco usprawnić prace remontowe. Wystarczy zastosować odpowiedni sprzęt i dobre jakościowo krążki do szlifowania gładzi.

Chyba każdy z nas wie na czym polega ten proces. Otóż gładź nakładana jest na ściany jako cienka warstwa pomiędzy chropowatym tynkiem, a farbą. Pozwala to na uzyskanie bardziej estetycznego efektu. Aby jednak uzyskać prostą ścianę gładź należy w odpowiedni sposób wyszlifować – najlepiej wykorzystać do tego innowacyjne krążki do szlifowania gładzi.

Sposoby na szlifowanie gładzi gipsowych

Szlifowanie gładzi gipsowych może odbywać się na dwa sposoby – ręcznie lub maszynowo.
Szlifowanie ręczne odbywa się z użyciem specjalnej pacy z uchwytem na której mocujemy papier ścierny. Technikę tą możemy zastosować w przypadku niedużych powierzchni, ponieważ jest to bardzo uciążliwe i pracochłonne. Szlifowanie gładzi gipsowych ręcznie jest dobrą opcją w sytuacji, kiedy maszyny szlifujące mają problem z dotarciem w dane miejsce. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ pace oraz papier ścierny nie są zbyt kosztowne. Jednak brak opcji odsysania pyły powoduje, że ręczne szlifowanie może okazać się nieco problemowe. Są jednak rozwiązanie, które pozwalają nam na zastosowanie droższych pac z otworami oraz mocowaniem do rury odkurzacza. Jest to dla nas wygoda, która jednak kosztuje nieco więcej.

Metodą, która obecnie zyskuje coraz większą popularność na rynku budowlanym jest szlifowanie gładzi gipsowych specjalną, przeznaczoną do tego szlifierką. Maszyna, której używa się do tego typu rozwiązań potocznie nazywana jest żyrafą. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w sytuacji, kiedy pracujemy na większych powierzchniach. Szlifowanie gładzi przy pomocy maszyny szlifierskiej i specjalnych krążków do szlifowania gładzi jest bardzo wygodną metodą, ponieważ umożliwia nam odsysanie pyłu za pomocą odkurzacza. Dzięki temu możemy uniknąć wielkiego kurzu.

Najlepsze krążki do szlifowania gładzi gipsowych

W przypadku tej metody najważniejszą rzeczą na jaką musimy zwrócić uwagę jest krążek do szlifowania gładzi jakiego będziemy używać. Na rynku jest wiele dostępnych produktów jednak nie każdy z nich jest dobry. Odpowiednia ilość otworów w krążku pomaga w zasysaniu pyłu, który powstaje w wyniku szlifowania. Dzięki temu krążek nie zużywa się tak szybko i jest znacznie wydajniejszy. A więc co za tym idzie możemy pracować sprawniej oszczędzając przy tym pieniądze. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dużych powierzchni.