Do czego możemy wykorzystać krążek ścierny SIATKA?

krążek ścierny SIATKA

Kto znam temat ten wie, że przy szlifowaniu ścian możemy zastosować dwa praktyczne akcesoria – papier ścierny lub krążek ścierny SIATKA. Papier ścierny jest materiałem, który wszyscy znają. Korzystamy z niego od wielu lat. Idealnie sprawdza się również w przypadku gładzenia ścian. Krążek ścierny SIATKA to stosunkowo nowy materiał, który nie zyskał jeszcze aż tak dużej popularności. Czy warto go wybrać planując remont?

Szlifowanie ścian papierem ściernym

Papier ścierny jest materiałem niezawodnym i bardzo chętnie wybieranym przez specjalistów w tej dziedzinie. Sklepy oferują nam go w formie gotowych, przyciętych na odpowiedni wymiar stalowych pac arkuszach lub w postaci krążków do szlifierki elektrycznej. Sklepy oferują również możliwość zakupienia tego materiału na metry. Wybierając taką opcję musimy liczyć się z tym, że taki papier musimy indywidualnie dociąć. Papier ścierny wykonuje się przeważnie z materiału jakim jest elektrokorund. Na rynku znajdziemy kilka kolorów papierów ściernych, jednak nie musimy się nimi sugerować ponieważ nie odpowiadają one żadnym właściwościom. Informują nas one jedynie o producencie danego papieru.

Szlifowanie ścian krążkiem ściernym SIATKA

Krążek ścierny SIATKA jest materiałem dużo mniej popularnym od papieru ściernego. Nie oznacza to jednak, że nie jest godny polecenia. Wręcz przeciwnie, siatki ścierne są bardzo wytrzymałe i łatwe w odpylaniu. Możemy zakupić ją w arkuszach lub w postaci wygodnych dla nas krążków. Wówczas możemy ją wykorzystać umieszczając na maszynie zwanej żyrafą. Jest to dużo szybsza i wygodniejsza opcja niż szlifowanie ręczne.

Krążek ścierny SIATKA wykonany jest z syntetycznego materiału natomiast nasyp wykonuje się z odmian elektrokorundu.  W przypadku siatki odwrotnie do papieru ściernego kolor ma ogromne znaczenie, a więc przy zakupie powinniśmy zachować rozwagę.

krążek ścierny SIATKA
krążek ścierny SIATKA

Jako firma zajmująca się konfekcją materiałów ściernych posiadamy w swojej ofercie najwyższej jakości materiały ścierne przeznaczone do różnego typu powierzchni zaczynając od budowlanych kończąc na powłokach lakierniczych.

Krążek ścierny SIATKA jest doskonałym materiałem budowlanym, który powinien znaleźć się w skrzynce każdego kto planuje remont lub pracuje w branży budowlanej. Krążek ścierny SIATKA to praktyczne akcesorium w bardzo przystępnej cenie. To gwarancja świetnej jakości i przyjemnej pracy.