szlifowanie drewna

Drewno jest bardzo plastycznym materiałem i bardzo łatwo się go szlifuje. Jednak całą przyjemność ze szlifowania drewna będziemy mogli odczuć wówczas kiedy wybierzemy do szlifowania drewna odpowiednie materiały.

Różnorodność materiałów do szlifowania drewna

Na rynku jest wiele akcesoriów przeznaczonych do szlifowania drewna. To jakie wybierzemy zależy od tego jakie drewno będziemy szlifować, a także od tego w jaki sposób chcemy go użyć. W zależności od tego czy będziemy szlifować ręcznie, czy może jednak mechanicznie będziemy musieli zastosować inny materiał ścierny. Istnieje wiele aspektów na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału ściernego do szlifowania drewna.

szlifowanie drewna
szlifowanie drewna

Czym musimy się kierować przy wyborze papieru ściernego do drewna?

Kluczową kwestią jest znalezienie papieru który jest przeznaczony do szlifowania drewna. Producenci w łatwy sposób oznaczają swoje produkty oraz ich przeznaczenie. Każdy materiał wymaga nieco innych materiałów ściernych, ponieważ różnią się rodzajem ścierniwa, które będziemy szlifować. Wiele osób, zwłaszcza tych którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pracami związanymi ze szlifowaniem zapomina o tym, że materiał ścierny należy dopasować do produktu, który zamierzamy szlifować.

W przypadku materiałów do szlifowania drewna bardzo ważną kwestią jest – GRADACJA oraz ZIARNISTOŚĆ.

Idealny materiał do szlifowania drewna

Przy szlifowaniu drewna jak i innych materiałów gradacja jest bardzo ważna. Szlifując drewno nie możemy od razu przejść do najmniejszej gradacji. Początkowo zaczynamy szlifowanie drewna od gradacji najwyższej, kończymy natomiast na gradacjach coraz niższych. Taka sama zasada obowiązuje zarówno w przypadku obróbki ręcznej jak i maszynowej. Jeśli zastosujemy tylko i wyłącznie jedną gradację materiału ściernego nie uzyskamy upragnionych efektów. Ważna jest również ziarnistość materiału, ponieważ nieodpowiednia może nas kosztować przypalenie szlifowanego materiału. Źle dobrane materiały mogą doprowadzić do szybszego zużywania się, czy zarysowań materiału.

Odpowiednia gradacja papieru ściernego do szlifowania drewna ma wielkie znaczenie. Absolutnie nie możemy wybierać przypadkowych rodzajów materiałów ściernych. Wystarczy poznać kilka kluczowych zasad, a szlifowanie drewna nie będzie miało przed nami żadnych tajemnic.

Drewno pokryte lakierem – jak je szlifować?

W przypadku kiedy drewno pokryte było lakierem lub farbą, których chcemy się pozbyć musimy wybrać taki sam papier ścierny który służy do usuwania lakieru oraz do szlifowania drewna. Papiery o ostrej gradacji mogą doprowadzić do zniszczenia materiału. Na początek powinniśmy zdecydowanie zacząć od materiałów o delikatnej gradacji.

Wysokiej jakości materiały ścierne do szlifowania drewna

Nasza firma od lat zajmuje się branżą materiałów ściernych. Oferujemy szeroką gamę produktów do szlifowania różnych materiałów. Dysponujemy bogatą ofertą produktów. Prowadzimy również wygodną sprzedaż wysyłkową.

Sklep