Dysk fibrowy do zadań specjalnych

Dysk fibrowy jest doskonałą alternatywą dysków tradycyjnych. Poza tym jest świetnym akcesorium, które pozwala nam znacznie skrócić czas obróbki oraz szlifowania metalu. Tradycyjne metody są bardzo czasochłonne i potrafią być naprawdę męczące. Warunki pracy ulegały również pogorszeniu poprzez metaliczny pył, który wydzielał się poprzez szlifowanie metalu. Dysk fibrowy pozwala zredukować to zjawisko do minimum.

Dysk fibrowy wykonany z ceramicznego nasypu pozwala na wykonanie dużo więcej pracy w krótszym czasie. Dysk fibrowy cechuje unikalny kształt ziaren, które są bardzo ostre i pozwalają wykonać „agresywne” szlifowanie. Dzięki temu również zachowują one na długo swoje właściwości tnące. Podczas szlifowania metalu występuje niższa temperatura, ponieważ proces obróbki jest mikroskrawieniem sprawia to, że proces szlifowania jest dużo szybszy oraz łatwiejszy i czystszy.

Szlifowanie metalu przy pomocy odpowiednich narzędzi

Szlifowanie metalu najczęściej odbywa się z zastosowaniem szlifierki kątowej oraz odpowiednich tarcz lub dysków. Kluczową rolę odgrywa tutaj odpowiedniej jakości materiał ścierny. Osoba, która zajmuje się profesjonalną obróbką metali ma do dyspozycji wiele różnego rodzaju materiałów ściernych, jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje dysk fibrowy. To narzędzie sprawdza się idealnie w procesie przygotowania powierzchni przed spawaniem jak i w późniejszym etapie – szlifowania spawów.

Dysk fibrowy jest charakterystycznym krążkiem z wycięciem na środku. Wycięcie ma kształt litery X. Druga strona produktu to oznaczenia producenta oraz informacje dotyczące gradacji produktu.

Dysk fibrowy – do czego służy i jak go montować?

Zadaniem akcesorium jakim jest dysk fibrowy jest jak najszybsze usunięcie naddatku materiału, który zbiera się w procesie spawania metalu. Dysk fibrowy montuje się do szlifierki kątowej za pomocą specjalnego adaptera, którym może być podkładka pod dysk fibrowy. Wykonywana jest ona z tworzywa kompozytowego zakończonego śrubą z gwintem. Standardowe mocowanie pozwala nam na montaż dysku fibrowego do tradycyjnej szlifierki kątowej bez żadnych większych problemów. Z drugiej strony podkładki znajduje się śruba o stożkowym zakończeniu. Dzięki jej pomocy łatwo wycentrujemy oraz przymocujemy dysk fibrowy do podkładki.

dysk fibrowy

Dysk fibrowy z serii POWER MAX

Zdecydowanie liderem na rynku materiałów ściernych jest dysk fibrowy z serii POWER MAX. Jest to narzędzie najczęściej wybierane przez klientów i cieszące się ogromną popularnością w zakresie obróbki metali. Seria Power Max to gwarancja wytrzymałości i niezawodności.