Baza wiedzy

Nie do końca orientujesz się w temacie materiałów ściernych? Nic nie szkodzi. Nie każdy ma i musi mieć wiedzę z tego zakresu. Jesteśmy producentem materiałów ściernych przeznaczonych do wszystkich gałęzi gospodarki. Pomożemy wyjaśnić różnice oraz zaprezentować pełną gamę oferowanych przez nas produktów. Baza wiedzy będzie stale uzupełniana zarówno o nowe pojęcia, jak i nowe produkty które wchodzą do sprzedaży.

Materiały ścierne

Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór materiałów ściernych począwszy od krążków ściernych, kończąc na pasach bezkońcowych. Aby odpowiednio dopasować materiał do jego zastosowania warto uważnie przyjrzeć się oznaczeniom, które podpowiedzą nam do czego dany materiał ścierny będzie odpowiedni. Najważniejsze przy wyborze odpowiedniego materiału ściernego jest dopasowanie go do aplikacji. Bardzo ważny w tej kwestii jest rodzaj nasypu, podłoża, a także gradacja materiału ściernego.

Tarcze do szlifowania

Tarcze do szlifowania są jednym z najpopularniejszych akcesoriów szlifierskich. Bez ich użycia w wielu wypadkach praca związana ze szlifowaniem nie byłaby możliwa. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów tarcz szlifierskich, które znajdują zastosowanie w wielu pracach. Wykonane są one z różnych materiałów, dzięki czemu każda z nich sprawdzi się podczas innej czynności. Tarcze szlifierskie są niezbędnym elementem w zakładach metalowych, zakładach stolarskich, a także budowlanych. W zależności od naszych potrzeb doskonale uda nam się dopasować tarczę do wykonywanej przez nas czynności.

Tarcze do cięcia

Pośród wszystkich tarcz dostępnych na rynku dużą popularność zdobyły tarcze do cięcia. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej tarczy możemy uzyskać wysokiej jakości rezultaty naszej pracy. Innowacyjne technologie zastosowane przy produkcji tarcz do cięcia pozwalają nam zminimalizować koszty ich eksploatacji. Dzięki nim praca staje się szybsza, a zarazem łatwiejsza. Kluczowe jest odpowiednie dopasowanie materiału do swojego przeznaczenia.

Pasy bezkońcowe

Wybór odpowiedniego materiału ściernego należy dostosować do jego zastosowania, a także do narzędzia jakie posiadamy. Wybierając odpowiedni pas bezkońcowy należy zwrócić uwagę na jego wymiary. Jest to kwestia kluczowa dla komfortu naszej pracy. Na rynku wstępuje bardzo wiele rozmiarów pasów bezkońcowych i bardzo łatwo o pomyłkę. Pas bezkońcowy jest tworzywem ściernym, którego możemy użyć przy obróbce różnego rodzaju materiałów. Umieszczenie go na rolce prowadzącej narzędzia umożliwia nam polerowanie oraz szlifowanie powierzchni.

Krążki do szlifowania

Krążki ścierne przeznaczone są do szlifowania różnego rodzaju materiałów takich jak metal, drewno, czy gips. Używamy ich przy pomocy elektronarzędzi takich jak szlifierki, czy wiertarki. Dzięki temu nasza praca jest bardziej efektywna, a zarazem dużo szybsza. Na rynku występują krążki ścierne o różnych rozmiarach oraz gradacjach dzięki czemu możemy je zastosować podczas szlifowania różnych materiałów. Swoje zastosowanie znajdują w czynnościach takich jak – obróbka metali, szlifowanie drewna, szlifowanie ścian, polerowanie lakierów samochodowych.